piątek, 22 sierpnia 2014

Dom Pasywny

Program dla\u00a0oszczędnych - domy drewniane


Niedawno dotarła do Polski na domy pasywne, które posiadają możliwości umożliwiająceobniżanie rachunków . Nowoczesne technologie pojawiły się z powodu nieustająco rosnących kosztów. Zanim jednak zdecydujemy się na swoje gniazdko , musimy rozważyć jego plusy oraz minusy.Zdaniem wielu dużą wadą domu energooszczędnego są nie małe koszty budowy. Warto wprawdzie pamiętać, że poniesione wydatki szybko się zwrócą w postaci niskich rachunków tudzież kosztów eksploatacji.Dom energooszczędny posiada niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania. Mówiąc prościej, grzeje się go 3-5 razy taniej niż typowy budynek. Niskie opłaty za ciepło to realne pieniądze zaoszczędzone za pośrednictwem inwestora.
Są dopłaty
Obecnie możemy korzystać z nowego programu dopłat do budowania domów energooszczędnych. To wiodący prym ogólnopolski instrument, który wspiera budujących własne M o niskim zużyciu energii. Przewidziano go na lata 2013-18, tudzież wydatkowanie kapitału z programu - do 31 grudnia 2014 r. Program zwrócony został do osób fizycznych, które zamierzają budować gniazdko lub nabywać dom/mieszkanie od dewelopera (rozumianego dodatkowo jako spółdzielnia mieszkaniowa).
Celem programu jest formowanie inwestorów, projektantów, producentów materiałów budowlanych i wykonawców do wchodzących wymagań. Będzie on stanowił siłę dla rynku do zmiany dyspozycji wznoszenia budynków w Polsce, co ma sprowadzić ważki skutek edukacyjny dla społeczeństwa.
Jak to działa?
Fundusz programu wynosi 300 ml zł. Środki umożliwią realizację mniej więcej 12 tys. domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych Dofinansowanie będzie posiadać formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego, jaki został zaciągnięty na budowę bądź zakup domu względnie zakup mieszkania. Dotacja ma być wypłacana na konto beneficjenta tuż po zakończeniu dokonania przedsięwzięcia oraz potwierdzeniu uzyskania koniecznego standardu energetycznego przez budynek.Wysokość dofinansowania będzie zależna od uzyskanego wskaźnika rocznego jednostkowego zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji, który ma zostać obliczany zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, tudzież od spełnienia innych warunków, w tym tych dotyczących wydajności oraz sprawności instalacji grzewczej przygotowania wody użytkowej.
Co wolno zyskać?
Pierwsza dobrodziejstwo dla gospodarstw domowych, która wynika z programu, to fakt, że dopłaty do kredytu pokryją część wyższych kosztów inwestycyjnych tudzież koszty weryfikacji projektu budowlanego i potwierdzenia osiągniętego standardu energetycznego. Ponadto zmaleją koszty eksploatacji budynku, jego wartość wzrośnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz